Zimowe kolonie i obozy konne / jeździeckie dla dzieci
- Oferta 2019 r. -


Na wstępie zaznaczamy, iż zimowe obozy konne organizowane są przez nas dla pasjonatów koni i jeździectwa czyli dla "koniomaniaków" :), zarówno tych zupełnie początkujących jak i zaawansowanych. Tym samym, pragniemy uniknąć sytuacji, kiedy rodzice wbrew woli dziecka będą chcieli je wysłać na zimowe obozy konne/ ferie w siodle nad morzem.

Terminy turnusów 7-dniowych (6 noclegów) - cena 1200 zł brutto:
Wszystkim osobom, które były u nas na co najmniej jednym obozie oraz wszystkim, które wpłacą zadatek do 20.10.2018 r. przysługuje zniżka w wysokości 50 zł (uwaga zniżki nie łączą się!), a więc cena po zniżce to 1150 zł brutto. Istnieje możliwość pozostania na kilku turnusach.

Turnus Termin Miejsca
I 13.01 - 19.01 (do 30 miejsc - zapisy trwają)
II 20.01 - 26.01 (do 30 miejsc - zapisy trwają)
III 27.01 - 02.02 (do 30 miejsc - zapisy trwają)
IV 03.02 - 09.02 (do 30 miejsc - zapisy trwają)
V 10.02 - 16.02 (do 30 miejsc - zapisy trwają)
VI 17.02 - 23.02 (do 30 miejsc - zapisy trwają)

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie w ogrzewanym budynku mieszkalnym na terenie stadniny, w pokojach 2,3, i 4 osobowych z łazienkami (przydziału dzieci do pokoi dokonuje wychowawca grupy),
 • pełne wyżywienie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) - wszystkie dania przygotowywane są na miejscu bez korzystania z półproduktów (kuchnia całkowicie domowa),
 • 2 godziny jazdy konnej dziennie (a dla dzieci początkujących po 2 lonże x ok. 30 min. dziennie), pod okiem wykwalifikowanych instruktorów jazdy konnej (kameralne grupy, podziału dokonuje instruktor wg umiejętności jeździeckich dziecka). Dzieci będą miały zajęcia na maneżu (skoki i ujeżdżenie), ale również będą miały okazję pojechać w teren nad morze, a także w tereny po lesie i nad pobliskie jeziora i łąki; w mroźne dni zajęcia odbywać się będą w podgrzewanej krytej ujeżdżalni/hali);
 • sprzęt jeździecki: rząd konia, dla uczestników nieposiadających toczka/kasku zapewniamy toczek/kask. Dla bezpieczeństwa dzieciom zapewniamy także kamizelki.
 • zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu opieki nad koniem (od porannego karmienia do wieczornego odpoczynku, zajęcia dotyczące cech i budowy koni, ras i maści koni, zachowań, upodobań i narowów koni a także "mowy ciała" koni, najczęstszych chorób koni. Podczas zajęć przekazywana jest wiedza niezbędna do egzaminu na brązową i srebrną odznakę jeździecką ze szczególnym uwzględnieniem programu PZJ,
 • zajęcia z zakresu przygotowania do jazdy (siodłanie, trenzlowanie, rozczyszczanie kopyt, czyszczenie koni),
 • nauka lonżowania koni (dla wszystkich dzieci, które już jeżdżą konno),
 • uczestnictwo w codziennym życiu stajni (wypuszczanie koni na pastwiska, sprowadzanie z pastwisk, wykonywanie/pomoc w obowiązkach stajennych, codzienne dbanie o porządek i czystość w stajni; podkreślamy, iż w okresie zimowym, dla komfortu obozowiczów nasza stajnia i siodlarnia są dogrzewane);
 • pełną opiekę pedagogiczną (opiekę wykwalifikowanych wychowawców),
 • opieka pielęgniarska na miejscu (24/7),
 • ognisko z pieczeniem kiełbasek lub grill w chacie grillowej,
 • oprócz praktycznych i teoretycznych zajęć jeździeckich podczas ferii w siodle zaplanowane są: konkursy wiedzy jeździeckiej, gry i zabawy sportowe wraz z nagrodami (obiekt dysponuje dużym terenem rekreacyjnym) a w mroźne dni dzieci będą miały zajęcia w ogrzewanym obiekcie m.in. na siłowni z profesjonalnym sprzętem do ćwiczeń siłowych i cardio, będą grały w bilard, piłkarzyki, ping-ponga), odbywać się także będą warsztaty kulinarne/gotowania, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, zajęcia edukacyjne w formie zabaw (m.in. z zakresu geografii - popodróżujemy wspólnie śladami postaci z bajek), konkursy talentów, seanse filmowe, gry planszowe oraz zajęcia plastyczne,
 • bezprzewodowy dostęp do internetu na terenie całego budynku,
 • inne atrakcje organizowane na terenie ośrodka.

Informujemy, że obóz zaczynamy obiadem o godzinie 14.00 pierwszego dnia turnusu i kończymy śniadaniem ostatniego dnia turnusu (ostatniego dnia obozu nie ma jazd).

Koniecznie zabierz - spodnie do jazdy konnej, buty do jazdy konnej, kask i kamizelkę bezpieczeństwa (jeśli posiadasz), ciepłe rzeczy (odzież termiczną jeśli posiadasz), getry, rajstopy (najlepiej kilka par), okrycie przeciwdeszczowe.

Ze względów bezpieczeństwa wymagamy od rodziców, aby każde dziecko posiadało wykupioną indywidualna polisę NNW obejmującą swoim zakresem ryzyka związane z jazdą konną.

W celu rezerwacji miejsca na turnusie obozowym, prosimy o wysłanie maila na adres info@ranchoulinia.pl Wszelkie informacje udzielane są również pod nr telefonu: 507-135-157.
Rezerwacja miejsca jest ważna od momentu wpłaty zadatku w wysokości 500 zł. Dane do dokonania przelewu wysyłane są w mailu zwrotnym. Informujemy, iż w przypadku rezygnacji z obozu, ZADATEK NIE PODLEGA ZWROTOWI.

Informujemy również, iż w przypadku rezygnacji z obozu przed jego rozpoczęciem jak i w czasie jego trwania z jakiejkolwiek przyczyny nie zwracamy płatności za obóz m.in. (rezygnacja bez podania przyczyny, rezygnacja z powodu kontuzji lub urazu, rezygnacja z powodów rodzinnych itd.).